İzolasyon

ÇATI İZOLASYONU

Bina ömrünün uzamasındaki en önemli etkenlerden biri olan çatı izolasyonunun hem su hem ısı olarak günümüz teknolojisinde ciddi şekilde yer almaktadır.


ISLAK HACİM

Tavanlarda görülen su lekeleri ve damlalar, ıslak duvarlar ve banyoya bitişik duvarlarda kabaran boya ve duvar kağıtları sık sık ve yoğun su teması gözlenen bu ortamlarda suyun verdiği hasarlarda sadece bazılarıdır. Islak hacimlerin su yalıtımı genellikle elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ile yapılmaktadır.


DİLATASYON

Bina dilatasyonlarının ve hareketli derzlerin kalıcı elastik ve mekanik zorlamalara karşı dayanıklılığını artırır. İç ve dış cephelerde uygulanabilir, çelik-beton gibi farklı malzemelerdede ayni şekilde uygulanabilir.


ENJEKSİYON 

Binadaki çatlaklar statik ve dinamik çatlaklar, taşıyıcı yapıdaki çatlaklar ve taşıyıcı olmayan yapıdaki çatlaklar, kuru ve ıslak çatlaklar, sıvalardaki kılcal çatlaklar, binalardaki oturma çatlakları gibi sorunlarda uygulanır ve/veya havuzlarda su depolarında bodrum kat asansör boşluklarında bu tarz yapısal çatlaklardan gelen su akıntıları durdurmakta uygulanır.


TEMEL PERDE İZOLASYONU

Temel çevresinde yapılacak drenaj uygulamaları ancak yeraltı suyunun basıncını düşürmede etkili olur; betonun su geçirimsizlik katkıları ile hazırlanması ise tam bir su yalıtımı sağlamaz. Yalıtılmamış yüzeylerden betonarmenin bünyesine girecek su, çelik donatıda korozyona sebep olup, sonrasında yapının ömrünü kısaltacak sonuçlar doğurur. İç mekanlarda oluşacak rutubet, aynı zamanda yaşam konforunu da olumsuz yönde etkiler. Polimer modifiye bitüm kauçuk esaslı ürünler ve bitüm-poliüretan esaslı ürünler ile dışarıdan bohçalama yöntemiyle yapılacak bir su yalıtım uygulaması tüm bu olumsuzlukların önlenmesini sağlayan bir uygulamadır.